У Сумській філії ХНУВС закінчився тижневий навчальний курс поліцейських, які беруть участь у проєкті «Офіцери служби освітньої безпеки»
Правоохоронці по закінченні навчання та після проведення інструктажів приступили до чергувань у навчальних закладах Сумської області.
Загалом навчальний курс пройшли 60 поліцейських. Протягом тижня лекції для них читали досвідчені викладачі Сумської філії Харківського Національного університету внутрішніх справ, залучалися і працівники поліції. Зокрема фахівець вибухотехнік поліції Богдан Собина ознайомив майбутніх офіцерів служби освітньої безпеки з переліком боєприпасів, що ворог використовує проти українців та тим, як діяти при виявленні вибухонебезпечних предметів. Начальник відділу ювенальної превенції ГУНП в Сумській області Вікторія Кочерга розповіла про обов’язки, виконання яких покладаються на офіцерів служби освітньої безпеки.
Під час проведення інструктажу поліцейських, які відсьогодні заступили на свої пости у закладах середньої освіти регіону, що наближені до зони бойових дій поблизу кордону з росією, заступник начальника ГУНП в Сумській області Микола Худенко відзначив, що «основне наше з вами завдання - це безпека громадян, безпека дітей», . а начальник управління поліції охорони Олег Антонюк додав, «на вас покладається і велика відповідальність за безпеку дітей у навчальних закладах».
Свою думку про майбутню роботу офіцерів служби освітньої безпеки та побажання до них, висловила і начальник відділу департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації Наталія Лобода: «Щоб наші діти завжди були в безпеці, щоб ми почувалися надійно. І щоб кожен із вас прийняв дитину, як свою власну, щоб ви допомагали їм, підтримували їх. Діти у свою чергу побачать у вас захисників і також будуть вас підтримувати. Слава Україні!»
Після проведеного інструктажу поліцейські, задіяні в проєкті, роз’їхалися по школах, де й приступили до служби та у перший же день почали виконувати покладені на них функції.
Отже, офіцер служби освітньої безпеки – це не охоронець, а фахівець з питань безпеки в освітньому закладі, який володітиме окрім поліцейських навичок, вміннями спілкуватись з дітьми, розумітиме психологію дітей, зможе вчасно вжити необхідних заходів. На нього покладається забезпечення перепускного режиму, комунікація з екстреними службами, виклик поліції та особисте реагування на правопорушення, їх припинення, затримання правопорушників, проведення профілактичних бесід з дітьми у навчальному закладі, а також на його території.
Це буде один єдиний поліцейський, який на постійній основі буде нести службу в одному і тому ж закладі освіти.
Нагадаємо, що проєкт «Офіцери служби освітньої безпеки» впроваджується з метою забезпечення безпеки дітей в прифронтових школах за ініціативи керівництва держави, за участі Міністерства освіти і науки України, МВС та Національної поліції.
Відділ комунікації поліції Сумської області