Поліція Сумщини розшукує псевдобанкірів, які видурили у довірливих громадян понад 26 000 гривень
Шахраї, називаючись по телефону банківськими працівниками, хитрощами вивідують у своїх жертв конфіденційну інформацію та знімають з їхніх карткових рахунків великі суми грошей.
До Білопільського відділення поліції звернулася 63-річна жителька села Шевченківка та повідомила, що стала жертвою шахрая. Як з’ясувалося, вдень
на мобільний телефон заявниці зателефонував невідомий, який назвався працівником банку, та повідомив, що відбувся технічний збій, у зв’язку з чим обидва карткові рахунки жінки заблоковані. Для відновлення їх роботи, необхідно поновити персональну інформацію. Жінка не задумуючись про наслідки, назвала в телефонну трубку невідомо кому, все що від неї хотіли, а
вже зовсім скоро виявила, що з її карткових рахунків зникли гроші у сумі 21 580 гривень.
Того ж дня від злочинних дій шахрая постраждала і 31-річна жителька села Білани Білопільського району. Зловмисник, за аналогічною схемою, поцупив з її банківського рахунку гроші у сумі 4500 гривень.
Поліція відкрила кримінальні провадження за ч.1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України та розпочала розшук злочинців.
Правоохоронці знову застерігають громадян, банківський працівник ніколи не буде проводити фінансові чи будь-які інші операції з вашими рахунками та банківськими картками у телефонному режимі! Для цього вас запросять до приміщення відділення банку, і в тому разі, якщо ви підтвердите свою особу паспортом, спеціалісти у ваші присутності проведуть всі необхідні процедури.
Тож у випадках, коли вам телефонують невідомі, які називаються по телефону працівниками банківських установ, не хвилюйтеся, покладіть слухавку, і самостійно зверніться до банку, щоб вирішити проблему, якщо вона й справді є. Завжди пам’ятайте, Ваша безпека у ваших руках.
Відділ комунікації поліції Сумської області