Портал в режимі тестування та наповнення
Меню

Поліцейські Сумщини викрили трьох осіб у незаконному придбанні та збуті пального

Опубліковано 28 червня 2025 року о 11:17

Упродовж декількох місяців троє зловмисників систематично займалися придбанням, зберіганням та збутом скрапленого газу споживачам через АЗС. На даний час слідчі завершили досудове розслідування та направили обвинувальний акт до суду.


Протиправну діяльність ділків припинили слідчі слідчого управління Головного управління Нацполіції Сумської області та працівники управління протидії кіберзлочинам ДКП НПУ за оперативного супроводу співробітників 5-го прикордонного загону ДПСУ.


В ході проведення слідчо-розшукових заходів правоохоронці встановили, що 54, 48 та 41-річні мешканці Шосткинського району, не маючи ліцензій на право оптової чи роздрібної торгівлі пальним, а також на право його зберігання, вирішили збагатитися незаконним шляхом. Починаючи з січня 2025 року зловмисники, діючи у попередній змові, здійснювали придбання з метою збуту незаконно виготовленого пального, а саме скрапленого газу «пропан-бутан», який у подальшому зливали у ємність, облаштовану спеціальним механізмом та газороздавальною колонкою, де незаконно його зберігали та займалися безпосередньою реалізацію покупцям через автозаправну станцію, розташовану у місті Глухів. Така діяльність ділків кваліфікується як роздрібна торгівля незаконно виготовленим підакцизним товаром.


Крім того, старший зі зловмисників, організував процес отримання доходів від незаконної діяльності через відкриття рахунку в одній з банківських установ. Відтак він обґрунтовано обвинувачується у набутті, володінні та використанні коштів, одержаних злочинним шляхом.


Поліцейські вилучили у законному порядку виявлені нафтопродукти, документи, банківські картки та готівкові кошти.


Слідчі поліції за процесуального керівництва прокуратури затвердили та скерували до суду обвинувальний акт відносно трьох фігурантів за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 204, а відносно одного зі зловмисників ще й за ч. 1 ст. 209 Кримінального кодексу України. Подальшу долю обвинувачених вирішуватиме суд.


Відділ комунікації поліції Сумської області

1 з 3
2 з 3
3 з 3

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux