Дві схеми обману, які знову спрацювали на довірі людей: поліція розпочала розслідування
До правоохоронців Охтирщини звернулися громадяни, які стали жертвами шахрайських дій та втратили значні суми коштів. За кожним із випадків розпочато кримінальні провадження за ст. 190 Кримінального кодексу України.
Один із потерпілих — військовослужбовець. Чоловік знайшов в інтернеті оголошення про оренду квартири в Охтирці та, домовившись із «власником», перерахував понад 11 тисяч гривень як передплату. Проте на обумовлену зустріч ніхто не з’явився, а зв’язок із псевдоорендодавцем обірвався.
Інша мешканка міста постраждала від телефонного шахрайства. Їй зателефонував невідомий, який представився працівником банку та повідомив про нібито загрозу для рахунку. Під приводом «захисту коштів» він переконав жінку виконати певні дії в мобільному додатку. У результаті з її картки було списано 13 тисяч гривень.
Обидва випадки вкотре доводять: шахраї активно використовують психологічний тиск, маніпуляції довірою та змушують діяти поспіхом.
Поліція закликає громадян бути уважними та дотримуватися простих правил безпеки:
- не здійснюйте передплату за житло без особистої зустрічі та перевірки документів;
- не виконуйте жодних фінансових операцій за вказівками незнайомців;
- пам’ятайте: працівники банків ніколи не запитують конфіденційні дані та не просять переказувати кошти;
- завжди перевіряйте отриману інформацію та не піддавайтеся тиску.
Якщо ви стали жертвою шахрайства — негайно звертайтеся до поліції за номером 102.
Відділ комунікації поліції Сумської області