Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
У Шостці поліцейські прийняли участь у спільному з прокуратурою навчальному семінарі щодо створення підрозділу дізнання та змін у законодавстві
Опубліковано 12 червня 2020 року о 10:03

Захід відбувся у приміщенні Шосткинського відділу поліції, де були присутні представники поліції і прокуратури Шостки, Глухова, Ямполя, Середино-Буди та Кролевця. Серед винесення на розгляд питань – останні  зміни в деяких законодавчих актах  України та створення нового підрозділу поліції – дізнання.

З першого липня 2020 року у законодавстві України планується введення в дію змін, пов’язаних зі спрощенням досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень. Якщо раніше всі вони вважалися злочинами, то з початку липня вони будуть поділятися на злочини та кримінальні проступки. Стосовно останніх нова редакція Кримінального процесуального кодексу України передбачає спрощений порядок досудового розслідування у формі дізнання.

У зв’язку з наближенням введення в дію змін у законодавстві, правоохоронці провели спільний навчальний семінар.

Так, до відома учасників зустрічі було доведено, що особливостями судового розгляду таких справ є те, що вони можуть проходити без виклику сторін на судове засідання, тобто у відсутності потерпілих та обвинувачених. Нові норми закону для кримінальних проступків передбачають для правопорушників максимальне покарання, не пов’язане з позбавленням волі, а штраф не повинен перевищувати 3 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

До категорії кримінального проступку потрапили багато статей Кримінального кодексу України та окремі їх частини, які раніше вважались злочинами. Серед них - умисне легке тілесне ушкодження, погроза вбивством, побої і мордування, деякі статті кримінальних правопорушень проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина, проти статевої свободи, правосуддя, авторитету органів державної влади і органів місцевого самоврядування, громадського порядку та моральності, у сфері незаконного обігу наркотиків, проти власності та інші.

Проте є й криміналізація статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення. З першого липня керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння, а також під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції водія, буде вважатися кримінальним проступком. 

Під час семінару також розглядалися питання стосовно схеми (алгоритму) розслідування кримінальних проступків: строки розслідування і запобіжні заходи відносно підозрюваних, передбачені законодавством слідчі та процесуальні дії тощо. У процесі розповіді присутні мали змогу задати лектору уточнюючи питання по темі.

Окремим питанням стало створення підрозділу поліції – дізнання та підбір кадрів на ці посади. Представники різних підрозділів поліції розповіли про проблеми, з якими стикаються під час формування нового підрозділу.

На завершенні зустрічі учасники семінару поділилися своїми враженнями від майбутніх змін у законодавстві та зізнались, що подібні навчальні заходи вкрай необхідні для швидкої та ефективної роботи нового підрозділу поліції.

Відділ комунікації поліції Сумської області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux