Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Поліція Сумщини радить громадянам з обережністю ставитись до купівель у мережі Інтернет
Опубліковано 30 червня 2023 року о 11:11

Щодня до поліції області надходять заяви від громадян про те, що їх одурили аферисти під час спроб купити чи продати якісь товари через мережу Інтернет. 


Так до Сумського районного управління поліції звернулася молода сумчанка, та повідомила, що невідома особа, під приводом купівлі у неї годинника на одному із відомих сайтів,  надіслала посилання для отримання грошових коштів. Жінка, перейшовши за ним та ввівши необхідну інформацію, втратила зі своєї банківської картки  гроші в сумі 4651 грн.


Жителька одного з сіл Роменського району, по оголошенню в соціальній мережі, хотіла придбати шифер, щоб перекрити дах будинку. З цією метою перерахувала майже 8000 грн на банківську картку «продавця», але пройшло кілька днів, а товару жінка так і не отримала. Гроші, звісно, їй теж не повернули.


На Охтирщині чоловік захотів придбати собі велосипед через сайт оголошень. З цією метою перерахував на вказаний там банківський рахунок гроші в сумі 14 500 гривень, але товар так досі й не отримав. 


Тож, щоб не потрапити на «гачок»  шахраїв, поліція дає громадянам такі поради:


-    Найперша ознака шахрайського оголошення – занадто низька ціна на виставлений товар. Часто це значить, що  продавець  або взагалі його не має і сподівається на дзвінок простака, або ж  товар неякісний, несправний чи його походження незаконне, і зловмисник намагається позбутися його якнайшвидше, а тому й заявляє невисоку ціну.


-    Якщо в розмові продавець наполягає на повній передоплаті – це привід насторожитися, - Вас явно хочуть одурити. Адже немає жодної гарантії в тому, що вже оплачений товар ви отримаєте. Вас по телефону будуть довго «годувати» обіцянками надіслати  покупку найближчими днями, а потім шахрай і зовсім вимкне свій телефон.


-     Ще один нюанс, який обов’язково повинні знати громадяни при покупці товарів через Інтернет, що навіть фотографія товару чи квитанції про нібито вже відправлений товар не може бути гарантією отримання замовлення. В останній час почастішали випадки, коли шахрай - «продавець» надсилає фотокопію квитанції про відправлену через логістичну компанію покупку, отримує від покупця передоплату, а потім посилку відкликає і забирає її зі складу. Таким чином покупець  залишається і без грошей, і без товару. Тож за жодних обставин не перераховуйте авансом гроші за замовлення – краще сплатити трохи дорожче і замовити товар у перевіреному Інтернет-магазині, аніж спокуситися на низьку ціну і врешті залишитися взагалі без грошей.


Поліція вкотре звертається до громадян з проханням, при здійсненні покупок через  мережу Інтернет, завжди проявляти пильність, а замовлений товар  оплачувати лише після його отримання. Так ви вбережете себе та свої заощадження від аферистів. 




Відділ комунікації поліції Сумської області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux